רוסיה הקלאסית:  מוסקבה וסנקט פטרבורג כולל ערי "טבעת הזהב" והכפר הרוסי - 11 ימים

יום 1

נחיתה בשדה התעופה במוסקבה, בשעות הבוקר ונסיעה למוסקבה העיר,  עיר הבירה המרהיבה של רוסיה.

סיור פאנורמי פניני מוסקבה

טיול במוסקבה, נתחיל מביקור ראשון בכיכר האדומה.  נבקר בקתדרלת  וואסילי המבורך (ס. באזיל),  היא כנסיית הבצלים הצבעוניים וסימלה המפורסם  ביותר של מוסקבה. נראה את המאוזוליאום של לנין, שגופתו עדיין מוצגת בו לראווה. בהמשך הסיור הפאנורמי נראה את מצודת הקרמלין, הגשרים מעל נהר מוסקבה, תיאטרון הבולשוי, מלון מטרופול, בית הכנסת הגדול "כוראל" סיפורה של הקהילה היהודית במוסקבה, המאבק לעליה "שלח את עמי"  והקהילה היום,  בניין ה-  ק.ג.ב ועוד...

 19:00  נגיע למלון לקבלת חדרים וארוחת ערב במסעדה רוסית.

יום 2

09:00  יציאה מהמלון (טיול ברגל משולב מטרו – הרכבת התחתית של מוסקבה).   

מדרחוב ארבט

אחר הצהריים נטייל במדרחוב האמנים המפורסם של מוסקבה. ברחוב סוררת אווירה צעירה ותוססת והוא משופע בחנויות מזכרות ובתי קפה.נעצור להפסקת צהריים קצרה  במרכז הקניות ההיסטורי של מוסקבה – ג.ו.ם.   

הקרמלין

נבקר בקרמלין, המבצר של מוסקבה, מושבם של הצארים ומרכז השלטון של רוסיה המודרנית. טיול במוסקבה חייב לכלול אתר זה!  הקרמלין הוא מבצר מהמאה ה-15, הגדול והמרשים ביותר באירופה  ונמצא ברשימת אתרי מורשת של אירגון אונסקו.  נתחיל את הסיור בהנשקייה, מוזיאון  אוצרות הצארים ובו חפצי צורפות, בגדים מלכותיים, כרכרות כתרים ותכשיטים של שליטי רוסיה החל מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20, כולל אוסף מרהיב של ביצי פברג'ה.  נמשיך את הסיור בקתדרלות  ההכתרה והקבורה ונראה את התותח שלא ירה והפעמון הגדול בעולם, שלא צלצל מעולם... אחרי ביקור נינוח בגן הנסתר, הפורח תמיד  נצא אל הכיכר האדומה.

נעצור להפסקת צהריים קצרה  במרכז הקניות ההיסטורי של מוסקבה – ג.ו.ם.   

20:00   טיול במוסקבה הלילית "אורות הכרך"  (במכונית)

 זהו סיור מאוד חווייתי בנקודות תצפית יפות במוסקבה המוארת באור יקרות בלילה:  גשרים מעל  הקרמלין,7 האחיות – רבי הקומות המרשימים של סטלין,  האוניברסיטה, ותצפית על מוסקבה מהרי הדרורים, באגם הברבורים הרומנטי של מנזר נובודביצ'י נהנה מנוף קסום שהיווה השראה לצ'יקובסקי.  נמשיך את הסיור לתצפית מרשימה של הסיטי של מוסקבה, הפתעות ברחוב טברסקייה וסיום בכיכר האדומה הקסומה במיוחד בשעות הלילה.  הסיור כולל כיבוד קל והמון מצב רוח רוסי בעיר הבירה התוססת שאינה ישנה מעולם!

טברסקייה ומדרחוב קוזנצקי מוסט

המשך הסיור במרכז העיר ברחוב  טברסקייה ומדרחוב קוזנצקי מוסט. נגלה יחד סודות והפתעות יפות  בסימטאותיה הנסתרות של העיר. 

יום 3

10:00  יציאה לסיור ברגל ובמטרו

מעבר לנהר מוסקבה:  גלריה  על שם טרייטיאקוב, מוזיאון אמנות רוסית

Moscow-metro-(13)
Moscow-metro-(13)

press to zoom
Moscow-metro-(8)
Moscow-metro-(8)

press to zoom
Moscow-metro-(7)
Moscow-metro-(7)

press to zoom
Moscow-metro-(13)
Moscow-metro-(13)

press to zoom
1/6

סיור בתחנות היפות של המטרו

הסיור במטרו הוא מסע אל ברית המועצות הנעלמה...זהו "מוזיאון" אדריכלות, עיצוב, פרופוגנדה קומוניסטית  והיסטוריה מתחת לאדמה. מוזאיקות, נברשות ענק מבריקות, פסלי ברונזה של גיבורי תרבות  וויטרג'ים, כולם בסגנון עיצוב של האימפריה של סטלין.   במטרו של מוסקבה תחושו את קצב העיר ואת ליבו הפועם של המטרופולין הענק.  טיול במוסקבה  לא יהיה שלם ללא סיור במטרו!   

ערב:   בלט בבולשוי  או  הרכב קולי אקפלה "קולות"  (אפשרי לשלב עם ארוחת ערב).

סיור מודרך באחת הגלריות החשובות והיפות ברוסיה.  נשמע על תרבות והיסטוריה רוסית באמצעות תמונותיהם של מיטב ציירי רוסיה מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20.  אם אתם חובבי אמנות מודרנית ואוונגרד של המאה ה-20 ניתן לסייר באגף החדש של הגלריה.

 אחרי הביקור במוזיאון  נעלה אל  גשר החתונות, באווירה שמחה של זוגות נישאים המשליכים לנהר  מפתחות למנעולי האהבה שלהם, לצלילי אקורדיון ומצהלות השושבינים השתויים...

סיור בבית העלמין לגדולי האומה נובודביצ'י

זהו בית קברות יפה וציורי, עם שפע של פסלים ומצבות מעוצבות.  נראה את קבריהם של הנשיא ילצין, חרושצ'וב, גרומיקו, צ'כוב, בולגקוב, גוגול, פרוקופייב, שוסטקוביץ'  ורבים אחרים.  הסיור חוויתי  ומלווה בטקסטים ומוסיקה.   

09:30  יציאה לסיור במכונית/אוטובוס. 

יום 4

מוזיאון פנורמת קרב בורודינו

תמונת ענק של 360 מעלות המתארת את הקרב בין צבא נפוליאון ורוסיה ב-1812.  נשמע על הפלישה של נפוליאון לרוסיה וסופו המר...

מלחמות ונצחונות 

נבקר בקתדרלה הראשית של רוסיה  "הגואל", והכנסיה הפראבוסלבית הגדולה בעולם.  נשמע את סיפור הקמתה במאה ה-19.   בימי א' וחגים מתקיימת בכנסיה תפילה חגיגית בהשתתפות המקהלה הייצוגית – חוויה אמיתית למטייל במוסקבה ביום ראשון.  נמשיך לגשר הפטריארך לתצפית יפה על נהר מוסקבה והאנדרטה הענקית לכבודו של פטר הגדול.

ערב:  מופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים, שירה, עשרות משתתפים, תלבושות ותפאורות מתחלפות (מלון קוסמוס מוסקבה).   

פארק הניצחון  

יום 5

המוקדש לניצחון של ברית המועצות על גרמניה הנאצית.   נבקר במוזיאון הגדול ביותר ברוסיה העוסק  במלחמה הפטריוטית הגדולה (1941-45). נראה את האנדרטה המרגשת "טרגדיית העמים", ציורי דיאורמה גדולים המתארים  את האירועיים הדרמטיים והחשובים במלחמה (מוסקבה, מצור על לנינגר, סטלינגרד), היכל השמות והתהילה  ונסיים את הביקור על יד אובליסק הניצחון!

09:00   Check out   מהמלון במוסקבה ויציאה במכונית/אוטובוס  אל טבעת הזהב והחוויה הכפרית

8
8

press to zoom
7
7

press to zoom
4
4

press to zoom
8
8

press to zoom
1/5

טבעת הזהב והחוויה הכפרית

ביקור בכפר רוסי – אירוח חם בביתו של אנטולי.   שתיית תה, מרקחות  ופירות יער מגידולי הבית  (בעונה). למיטיבי לכת בתרבות השתיה הרוסית -  טעימות וודקה ומשקאות אלכוהוליים ביתיים...

העיר וולאדימיר  כנסיות אבן גיר לבנות מגולפות מהמאה ה-12.

 סוזדאל  240 ק"מ ממוסקבה.  בילוי ערב ולינה במלון כפרי על יד הנהר

יום 6

  • מוזיאון פתוח אתנוגרפי: חיי איכרים, מסורת הבנייה בעץ, בניינים עתיקים.              

  • סיור בנוף קסום של נחלים, מנזרים  וכנסיות של העיירה.  

  • מנזר המושיע על שם יפים הקדוש – גינת תבלינים ועשבי המרפא, הכלא, מגדל פעמונים  וכנסיה.

  • צלצול פעמונים – מופע מרתק של נגינה בפעמוני כנסייה.  הפעמון משול ברוסיה לאדם...  

  • טעימות יין דבש, רחצה בנהר, "בנייה" (חמם רוסי)  ועוד הפתעות כפריות....

יום 7

09:30  Check out   מהמלון בסוזדאל ונסיעה חזרה לכיוון מוסקבה.

סרגייב פוסאד (זגורסק) 

sergeev2
sergeev2

press to zoom
sergeev
sergeev

press to zoom
1 (1)
1 (1)

press to zoom
sergeev2
sergeev2

press to zoom
1/7

ביקור בעיירה סרגייב פוסאד ומנזר השילוש,  האתר הקדוש ביותר לרוסים אורתודוכסים.  המקום הינו מרכז חשוב להכשרת אנשי דת,  ומקום עליה לרגל לקברו של הנזיר הקדוש סרגי.  נעלה לקברו של הקדוש ונהנה משירת הנשים  המבכות את הקדוש ונחווה את האווירה המיוחדת במקום.  לפני שנעזוב את המנזר  נתרענן במי המעיין הקדוש, שהמיחסים לו כוחות ריפוי.

העיירה סרגייב פוסאד היא מרכז של תעשיית צעצועי עץ ועל יד חומות המנזר נוכל לשוטט בין הדוכנים ולרכוש מטריושקות (בבושקות) מתוצרת מקומית.  נעלה לתצפית יפה מעל המנזר העתיק, בעל שפע כיפות זהב וכנסיות צבעוניות ומגולפות באבן.  

בדרך למוסקבה נעבור באזורים הכפריים ונעשה הפסקת צהריים בפונדק דרכים ביער.  

19:00  הסעה לתחנת הרכבת להמשך הטיול בסנט פטרבורג

יום 8

אתרים בהם נבקר:  מבצר פטר ופאבל.  מבצר זה היה המבנה הראשון שבנה פטר הגדול כשהחליט לבנות את בירתו החדשה סנט פטרבורג.  

הרמיטאג' הוא מוזיאון אמנות ותרבות של סנט פטרבורג ורוסיה ושימש כארמון החורף של האימפרטורים הרוסיים.   זהו אחד המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם ומשכן ליצירות אמנות הטובות והמפורסמות בעולם.    במוזיאון, שנוסד על ידי יקטרינה הגדולה במאה ה-18,  מוצגים כמעט 3 מליון יצירות אמנות והם רק חלק קטן מאוסף המוזיאון השוכן בתוך ארמון החורף של הצארים הרוסים וארמונות נוספים בעיר.  300 תערוכות, 400 אולמות, כ-3 מליון יצירות אמנות לאורך 20 ק"מ מחייבים התארגנות מיוחדת לכן,  כדי לא ללכת לאיבוד אנחנו נערוך סיור מודרך ונהנה מהיצירות החשובות ביותר.

סיור פאנורמי סנט פטרבורג הקלאסית:  מפטר הגדול עד אלכסנדר השני.

במסלול נראה את  נבסקי פרוספקט (שדרה), הרחוב הראשי של ס. פטרבורג, גשר וארמון אניצ'קוב,  נהר פונטנקה ומויקה, קתדרלת קזאן, בניין אדמירלות, כיכר הארמון ועמוד אלכסנדר, כיכר סנט, ואנדרטת פרש הברונזה המוקדשת לפטר הגדול, קתדרלת ניקולאי הקדוש ועוד אתרים רבים אחרים בדרך.  אחר כך נמשיך לאחד האתרים המפורסמים ביותר בעיר וברוסיה –קתדרלת התחיה של ישוע או בשמה המוכר יותר, כנסיית הדם השפוך.

יום 9

10:00  איסוף במלון  ונסיעה לפושקין, 24 ק"מ דרומית לסנט פטרבורג

 14:30 נסיעה חזרה העירה וביקור במוזיאון הזכרון למצור על לנינגרד.  בלוקדה, המצור על לנינגרד על ידי הנאצים נמשך 900 ימים, מ-8 בספטמבר 1941 ועד 27 בינואר 1944.  תקופה זאת תזכר בהיסטוריה של סנט פטרבורג כתקופה של סבל נורא וגבורה עילאית של תושבי העיר.  כמעט 3 מליון אזרחים (400 אלף ילדים) סרבו להיכנע לאויב וסבלו מרעב נורא, הפצצות ותנאי קיום בלתי נסבלים.  יותר ממליון מאזרחים מתו במצור, רק בערב גוועו 650 אלף איש... במוזיאון נשמע את סיפורם ונחלוק להם כבוד.

פושקין

הארמון נבנה על ידי האדריכל האיטלקי ברטולומיאו רסטרלי עבור האימפרטורית יליזבטה פטרובנה (בתו של פטר).  העיירה פושקין קיבלה מעמד של עיר בשנת 1808 ופרבריה הנקראים צרסקוייה סיילו, Tsarskoe Selo, הוא אחד הפרברים המקסימים ביותר של סנט פטרבורג.  כמו בפטרהוף גם כאן אפשר לבלות יום שלם. נבקר בארמון יקטרינה המהווה את אחת האטרקציות הפופולריות בסנט פטרבורג. בעונת השיא בקיץ עלול להיות צפוף.

פטרהוף

יום 10

פטרהוף , המכונה "הוורסאי הרוסי"  הוא אחת האטרקציות המפורסמות והפופולריות ביותר באזור סנט פטרבורג.  האתר נמצא כ-40 ק"מ מהעיר והוא כולל ארמונות מלכותיים  וגן ענק  ומרהיב העולה ביופיו ותחכומו על זה של וורסאי.   נבקר בפארק ונראה את מערכת המזרקות, התעלה המובילה אל הארמון ואל גולת הכותרת של המזרקות -  המזרקה המוזהבת והמדורגת בחזית הארמון המלכותי.

בלילה סיור אל  הגשרים הנפתחים מעל נהר נייבה NEVA   (אופציה)

יום 11

או, לחובבי אמנות:   מוזיאון אימפרסיוניזם

מוזיאון אימפרסיוניזם בבניין  המפקדה הכללית (כיכר הארמון).

באוסף העשיר תהנו ממיטב האמנות של אימפרסיוניסטים ופוסט אימפרסיוניסטים צרפתית ומערב אירופיים.  במוזיאון כמות גדולה של יצירות פיקאסו מהתקופה הכחולה, הורודה והקוביסטית וכן המחול של מאטיס.  כמו כן תראו את תמונותיהם של מונה, דגה, ואן גוך, גוגן ורבים אחרים.  

אמנות המאה ה-20 מיוצגת ביצירותיהם של קנדינסקי מלביץ' ואוונגרדיסטים אחרים.

בחזרה לברית המועצות

נבקר במוזיאון סרגיי קירוב,  מוזיאון זה משחזר את הדירה בה התגורר המנהיג הקומוניסטי  קירוב (סגנו של לנין וחברו של סטלין).  מותו הטראגי מציין את תחילתה של תקופת הטיהורים והחיסולים של שנות ה-30.

במוזיאון ההיסטוריה הפוליטית של רוסיה מוצגים ומסמכים רבים המספרים  על מה שעבר על רוסיה במאות 19-20, נשמע על המהפיכה הבולשביקית.  נבקר  בביתה של רקדנית הבלט המפורסמת קששינסקייה.  הבית נבנה בתחילת המאה ה-20 והוא מהווה דוגמה יפה של סגנון ארט נובו.  

 

אחר הצהריים  שיט בתעלות ונהרות העיר

יום 12

העברה לשדה התעופה בחזרה לארץ (קונקט דרך מוסקבה).

טיולים אחרים

קבל פרטים על טיול ברוסיה

ההודעה נשלחה בהצלחה