רוסיה הקלאסית:  מוסקבה וסנקט פטרבורג כולל ערי "טבעת הזהב" והכפר הרוסי - 9 ימים

יום 1

נחיתה בשדה התעופה במוסקבה, בשעות הבוקר ונסיעה למוסקבה העיר,  עיר הבירה המרהיבה של רוסיה.

סיור פאנורמי פניני מוסקבה

מוסקבה למטייל

טיול במוסקבה, נתחיל מביקור ראשון בכיכר האדומה.  נבקר בקתדרלת  וואסילי המבורך (ס. באזיל),  היא כנסיית הבצלים הצבעוניים וסימלה המפורסם  ביותר של מוסקבה. נראה את המאוזוליאום של לנין, שגופתו עדיין מוצגת בו לראווה. בהמשך הסיור הפאנורמי נראה את מצודת הקרמלין, הגשרים מעל נהר מוסקבה, תיאטרון הבולשוי, מלון מטרופול, בית הכנסת הגדול "כוראל" סיפורה של הקהילה היהודית במוסקבה, המאבק לעליה "שלח את עמי"  והקהילה היום,  בניין ה-  ק.ג.ב ועוד...

 19:00  נגיע למלון לקבלת חדרים וארוחת ערב במסעדה רוסית.

יום 2

09:00  יציאה מהמלון (טיול ברגל משולב מטרו – הרכבת התחתית של מוסקבה).   

דילים למוסקבה

מדרחוב ארבט

אחר הצהריים נטייל במדרחוב האמנים המפורסם של מוסקבה. ברחוב סוררת אווירה צעירה ותוססת והוא משופע בחנויות מזכרות ובתי קפה.נעצור להפסקת צהריים קצרה  במרכז הקניות ההיסטורי של מוסקבה – ג.ו.ם.   

טיול מאורגן לרוסיה

הקרמלין

נבקר בקרמלין, המבצר של מוסקבה, מושבם של הצארים ומרכז השלטון של רוסיה המודרנית. טיול במוסקבה חייב לכלול אתר זה!  הקרמלין הוא מבצר מהמאה ה-15, הגדול והמרשים ביותר באירופה  ונמצא ברשימת אתרי מורשת של אירגון אונסקו.  נתחיל את הסיור בהנשקייה, מוזיאון  אוצרות הצארים ובו חפצי צורפות, בגדים מלכותיים, כרכרות כתרים ותכשיטים של שליטי רוסיה החל מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20, כולל אוסף מרהיב של ביצי פברג'ה.  נמשיך את הסיור בקתדרלות  ההכתרה והקבורה ונראה את התותח שלא ירה והפעמון הגדול בעולם, שלא צלצל מעולם... אחרי ביקור נינוח בגן הנסתר, הפורח תמיד  נצא אל הכיכר האדומה.

נעצור להפסקת צהריים קצרה  במרכז הקניות ההיסטורי של מוסקבה – ג.ו.ם.   

טיולים מאורגנים לרוסיה

20:00   טיול במוסקבה הלילית "אורות הכרך"  (במכונית)

 זהו סיור מאוד חווייתי בנקודות תצפית יפות במוסקבה המוארת באור יקרות בלילה:  גשרים מעל  הקרמלין,7 האחיות – רבי הקומות המרשימים של סטלין,  האוניברסיטה, ותצפית על מוסקבה מהרי הדרורים, באגם הברבורים הרומנטי של מנזר נובודביצ'י נהנה מנוף קסום שהיווה השראה לצ'יקובסקי.  נמשיך את הסיור לתצפית מרשימה של הסיטי של מוסקבה, הפתעות ברחוב טברסקייה וסיום בכיכר האדומה הקסומה במיוחד בשעות הלילה.  הסיור כולל כיבוד קל והמון מצב רוח רוסי בעיר הבירה התוססת שאינה ישנה מעולם!

טיול לרוסיה

טברסקייה ומדרחוב קוזנצקי מוסט

המשך הסיור במרכז העיר ברחוב  טברסקייה ומדרחוב קוזנצקי מוסט. נגלה יחד סודות והפתעות יפות  בסימטאותיה הנסתרות של העיר. 

יום 3

10:00  יציאה לסיור ברגל ובמטרו

טיול למוסקבה
טיול למוסקבה

press to zoom
טיול מאורגן למוסקבה
טיול מאורגן למוסקבה

press to zoom
מוסקבה תמונות
מוסקבה תמונות

press to zoom
טיול למוסקבה
טיול למוסקבה

press to zoom
1/6

סיור בתחנות היפות של המטרו

הסיור במטרו הוא מסע אל ברית המועצות הנעלמה...זהו "מוזיאון" אדריכלות, עיצוב, פרופוגנדה קומוניסטית  והיסטוריה מתחת לאדמה. מוזאיקות, נברשות ענק מבריקות, פסלי ברונזה של גיבורי תרבות  וויטרג'ים, כולם בסגנון עיצוב של האימפריה של סטלין.   במטרו של מוסקבה תחושו את קצב העיר ואת ליבו הפועם של המטרופולין הענק.  טיול במוסקבה  לא יהיה שלם ללא סיור במטרו!   

תיאטרון בולשוי

ערב:   בלט בבולשוי  או  הרכב קולי אקפלה "קולות"  (אפשרי לשלב עם ארוחת ערב).

טיול במוסקבה

מעבר לנהר מוסקבה:  גלריה  על שם טרייטיאקוב, מוזיאון אמנות רוסית

סיור מודרך באחת הגלריות החשובות והיפות ברוסיה.  נשמע על תרבות והיסטוריה רוסית באמצעות תמונותיהם של מיטב ציירי רוסיה מהמאה ה-12 ועד המאה ה-20.  אם אתם חובבי אמנות מודרנית ואוונגרד של המאה ה-20 ניתן לסייר באגף החדש של הגלריה.

 אחרי הביקור במוזיאון  נעלה אל  גשר החתונות, באווירה שמחה של זוגות נישאים המשליכים לנהר  מפתחות למנעולי האהבה שלהם, לצלילי אקורדיון ומצהלות השושבינים השתויים...

טיולים לרוסיה

סיור בבית העלמין לגדולי האומה נובודביצ'י

זהו בית קברות יפה וציורי, עם שפע של פסלים ומצבות מעוצבות.  נראה את קבריהם של הנשיא ילצין, חרושצ'וב, גרומיקו, צ'כוב, בולגקוב, גוגול, פרוקופייב, שוסטקוביץ'  ורבים אחרים.  הסיור חוויתי  ומלווה בטקסטים ומוסיקה.   

יום 4

09:30  יציאה לסיור במכונית/אוטובוס. 

סן פטרסבורג

מוזיאון פנורמת קרב בורודינו

תמונת ענק של 360 מעלות המתארת את הקרב בין צבא נפוליאון ורוסיה ב-1812.  נשמע על הפלישה של נפוליאון לרוסיה וסופו המר...

טיול למוסקבה וסנט פטרסבורג

ערב:  מופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים, שירה, עשרות משתתפים, תלבושות ותפאורות מתחלפות (מלון קוסמוס מוסקבה).   

טיולים מאורגנים לרוסיה וסנט פטרסבורג

מלחמות ונצחונות 

נבקר בקתדרלה הראשית של רוסיה  "הגואל", והכנסיה הפראבוסלבית הגדולה בעולם.  נשמע את סיפור הקמתה במאה ה-19.   בימי א' וחגים מתקיימת בכנסיה תפילה חגיגית בהשתתפות המקהלה הייצוגית – חוויה אמיתית למטייל במוסקבה ביום ראשון.  נמשיך לגשר הפטריארך לתצפית יפה על נהר מוסקבה והאנדרטה הענקית לכבודו של פטר הגדול.

טיול מאורגן למוסקבה וסנט פטרסבורג

פארק הניצחון  

המוקדש לניצחון של ברית המועצות על גרמניה הנאצית.   נבקר במוזיאון הגדול ביותר ברוסיה העוסק  במלחמה הפטריוטית הגדולה (1941-45). נראה את האנדרטה המרגשת "טרגדיית העמים", ציורי דיאורמה גדולים המתארים  את האירועיים הדרמטיים והחשובים במלחמה (מוסקבה, מצור על לנינגר, סטלינגרד), היכל השמות והתהילה  ונסיים את הביקור על יד אובליסק הניצחון!

יום 5

09:00  יציאה במכונית/אוטובוס  טבעת הזהב והחוויה הכפרית 

סרגייב פוסאד (זגורסק) 

לטייל במוסקבה
לטייל במוסקבה

press to zoom
חבילות למוסקבה
חבילות למוסקבה

press to zoom
חבילת נופש למוסקבה
חבילת נופש למוסקבה

press to zoom
לטייל במוסקבה
לטייל במוסקבה

press to zoom
1/7

ביקור בכפר רוסי – אירוח חם בביתו של אנטולי.   שתיית תה, מרקחות  ופירות יער מגידולי הבית  (בעונה). למיטיבי לכת בתרבות השתיה הרוסית -  טעימות וודקה ומשקאות אלכוהוליים ביתיים... 

ביקור בעיירה סרגייב פוסאד ובמנזר השילוש,  האתר הקדוש ביותר לרוסים נוצרים אורתודוכסים.  המקום הינו מרכז חשוב להכשרת אנשי דת,  ומקום עליה לרגל לקברו של הנזיר הקדוש סרגי.  נעלה לקברו של הקדוש ונהנה משירת הנשים המבכות את הנזיר סרגיי ונחווה את האווירה המכשפת במקום.  נתרענן במי המעיין הקדוש, המיחסים לו כוחות מרפא. 

 העיירה היא מרכז של תעשיית צעצועי עץ ועל יד חומות המנזר נוכל לשוטט בין הדוכנים ולרכוש מטריושקות (בבושקות) מתוצרת מקומית.  נעלה לתצפית יפה מעל המנזר העתיק, בעל שפע כיפות זהב וכנסיות צבעוניות ומגולפות באבן. 

בדרך למוסקבה נעבור באזורים הכפריים ונעשה הפסקת צהריים בפונדק דרכים ביער. 

19:00  חזרה למלון ויציאה לערב בילוי במרכז העיר.

יום 6

אחרי ארוחת בוקר הסעה לתחנת רכבת או שדה תעופה והמשך טיול מאורגן בסנט פטרבורג.

13:00 איסוף ברכבת והתמקמות במלון.

שייט לסנט פטרסבורג

אתרים בהם נבקר:

מבצר פטר ופאבל.  מבצר זה היה המבנה הראשון שבנה פטר הגדול כשהחליט לבנות את בירתו החדשה סנט פטרבורג.

שיט בתעלות ונהרות  העיר  שחזיתה המפוארת תוכננה ונבנתה בזיקה לנהרות והתעלות שלה.

טיולים לסנט פטרסבורג

סיור פאנורמי סנט פטרבורג הקלאסית:  מפטר הגדול עד אלכסנדר השני.

יום 7

במסלול נראה את  נבסקי פרוספקט (שדרה), הרחוב הראשי של ס. פטרבורג, גשר וארמון אניצ'קוב,  נהר פונטנקה ומויקה, קתדרלת קזאן, בניין אדמירלות, כיכר הארמון ועמוד אלכסנדר, כיכר סנט, ואנדרטת פרש הברונזה המוקדשת לפטר הגדול, קתדרלת ניקולאי הקדוש ועוד אתרים רבים אחרים בדרך.  אחר כך נמשיך לאחד האתרים המפורסמים ביותר בעיר וברוסיה –קתדרלת התחיה של ישוע או בשמה המוכר יותר, כנסיית הדם השפוך.

10:00  איסוף במלון   

טיול מאורגן לסנט פטרסבורג ומוסקבה

פטרהוף , המכונה "הוורסאי הרוסי"  הוא אחת האטרקציות המפורסמות והפופולריות ביותר באזור סנט פטרבורג.  האתר נמצא כ-40 ק"מ מהעיר והוא כולל ארמונות מלכותיים  וגן ענק  ומרהיב העולה ביופיו ותחכומו על זה של וורסאי.   נבקר בפארק ונראה את מערכת המזרקות, התעלה, המובילה אל הארמון ואל גולת הכותרת של המזרקות -  המזרקה המוזהבת והמדורגת בחזית הארמון המלכותי.

17:30  חזרה למלון

טיול מאורגן לסן פטרסבורג

סנט פטרבורג של תקופת הבארוק:  מיקטרינה הגדולה עד ניקולאי השני

הרמיטאג' הוא מוזיאון אמנות ותרבות של סנט פטרבורג ורוסיה.  זהו אחד המוזיאונים הגדולים ביותר בעולם.  במוזיאון, שנוסד על ידי יקטרינה הגדולה במאה ה-18,  מוצגים כמעט 3 מליון יצירות אמנות והם רק חלק קטן מאוסף המוזיאון השוכן בתוך ארמון החורף של הצארים הרוסים וארמונות נוספים בעיר.  300 תערוכות, 400 אולמות, כ-3 מליון יצירות אמנות לאורך 20 ק"מ מחייבים התארגנות מיוחדת לכן,  כדי לא ללכת לאיבוד אנחנו נערוך סיור מודרך ונהנה מהיצירות החשובות ביותר.

יום 8

10:00  איסוף במלון  ונסיעה לפושקין, 24 ק"מ דרומית לסנט פטרבורג

טיולים מאורגנים לרוסיה וסנט פטרסבורג

 נסיעה חזרה העירה וביקור במוזיאון הזכרון למצור על לנינגרד.  בלוקדה, המצור על לנינגרד על ידי הנאצים נמשך 900 ימים, מ-8 בספטמבר 1941 ועד 27 בינואר 1944.  תקופה זאת תזכר בהיסטוריה של סנט פטרבורג כתקופה של סבל נורא וגבורה עילאית של תושבי העיר.  כמעט 3 מליון אזרחים (400 אלף ילדים) סרבו להיכנע לאויב וסבלו מרעב נורא, הפצצות ותנאי קיום בלתי נסבלים.  יותר ממליון מאזרחים מתו במצור, רק בערב גוועו 650 אלף איש... במוזיאון נשמע את סיפורם ונחלוק להם כבוד.

טיולים מאורגנים למוסקבה וסנט פטרסבורג

פושקין

הארמון נבנה על ידי האדריכל האיטלקי ברטולומיאו רסטרלי עבור האימפרטורית יליזבטה פטרובנה (בתו של פטר).  העיירה פושקין קיבלה מעמד של עיר בשנת 1808 ופרבריה הנקראים צרסקוייה סיילו, Tsarskoe Selo, הוא אחד הפרברים המקסימים ביותר של סנט פטרבורג.  כמו בפטרהוף גם כאן אפשר לבלות יום שלם. נבקר בארמון יקטרינה המהווה את אחת האטרקציות הפופולריות בסנט פטרבורג. בעונת השיא בקיץ עלול להיות צפוף.

חבילות נופש לסנט פטרסבורג

לילה 10:00-02:00:  סיור לילה ושיט  אל הגשרים הנפתחים.

יום 9

מוסקבה וסנט פטרסבורג

בחזרה לברית המועצות

מוזיאון ההיסטוריה הפוליטית  (מוזיאון קירוב).   מוזיאון זה משחזר את הדירה בה התגורר המנהיג הקומוניסטי  קירוב (סגנו של לנין וחברו של סטלין).  מותו הטראגי מציין את תחילתה של תקופת הטיהורים והחיסולים של שנות ה-30.  מליוני אנשים נשלחו לגולאגים והוצאו להורג במשפטי בזק ורשימות חיסול של סטלין וה-נ.ק.וו.ד.

דילים לסנט פטרסבורג

קתדרלת  סנט איסאק (איסאקי)

קתדרלת  סנט איסאק (איסאקי)  בעבר שימשה כקתדרלה הראשית של סנט פטרבורג והיתה הגדולה ביותר ברוסיה.  היא נבנתה בין השנים 1818 עד 1858 על ידי אדריכל יליד צרפת אוגוסט מונפרן והפכה במהרה לאחד מהמבנים המרשימים ביותר באימפריה של רוסיה. ללא ספק, זה אחד הפרוייקטים השאפתיים של רוסיה במאה ה-19.  נבקר בתוך הקתדרלה המסיבית ונתרשם מהעמודים  מאבני בנייה יוקרתיים ושפע מוזאיקות.   יש אפשרות לעלות לתצפית נוף על גג הקתדרלה.

טיול מאורגן לסנט פטרסבורג

מוזיאון אימפרסיוניזם בבניין  המפקדה הכללית (כיכר הארמון).

באוסף העשיר תהנו ממיטב האמנות של אימפרסיוניסטים ופוסט אימפרסיוניסטים צרפתית ומערב אירופיים.  במוזיאון כמות גדולה של יצירות פיקאסו מהתקופה הכחולה, הורודה והקוביסטית וכן המחול של מאטיס.  כמו כן תראו את תמונותיהם של מונה, דגה, ואן גוך, גוגן ורבים אחרים.  

אמנות המאה ה-20 מיוצגת ביצירותיהם של קנדינסקי מלביץ' ואוונגרדיסטים אחרים.

מוזיאון אימפרסיוניזם

יום 10

העברה לשדה התעופה בחזרה לארץ (קונקשן  דרך מוסקבה).

הערה:  התכנית תעודכן על פי ימי השבוע ועונת השנה.  עונת השיט בספינות טיולים קטנות מסתיימת בתחילת חודש נובמבר ומתחדשת במאי (תעלות סנקט פטרבורג).  

 

טיולים אחרים

טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למוסקבה וסנט פטרסבורג

קבל פרטים על טיול ברוסיה

ההודעה נשלחה בהצלחה